Melrose Apartments | Repas svetelného portálu

Pre apartmánový dom MELROSE apartments v Bratislave sme realizovali kompletný repas vstupného svetelného portálu. Ide o originálne autorské dielo, ku ktorému sme nemali žiadne technické listy ani grafiku, preto sa portál nedal jednoducho vyrobiť znovu. O to bola naša práca na portáli zložitejšia.

Čo všetko sme na portáli robili?

  • V prvom rade bolo potrebné portál kompletne celý zdemontovať. Až potom sme uvideli celé poškodenie a jeho všetky hrdzavé časti.
  • Následne šli plechové časti na chemické odstránenie farby. Boli naložené v chemickom roztoku celé 3 dni. Len pre zaujímavosť, celá plechová časť portálu vážila 98 kg.
  • Po chemickom odstránení väčšiny farby bolo potrebné plechové časti ručne vybrúsiť.
  • Po vybrúsení nasledovalo zakreslenie vyrezaných nápisov a ich skenovanie do elektronickej podoby, pre ich archiváciu.
  • Súčasťou portálu boli aj slzy z plexiskla, ktoré žiaľ čistením popraskali , preto sme ich museli vyrobiť znovu. Keďže nám k portálu chýbala dokumentácia, museli sme pristúpiť ku klasickým metódam zakreslenia pomocou kolmej fotografie na štvorčekovom papieri. Pre dodržanie odstupov dierok na jednotlivých slzách sme si zopakovali základy geometrie.
  • Po zakreslení všetkých 5-tich plexisklových sĺz šla celá tabuľa plexiskla na frézu. Našťastie geometria funguje.
  • Popri tom šli plechové časti na pozinkovanie a následné striekanie práškovou farbou a vypálenie. Vypálenie farby zaručuje jej stálosť na dlhší čas, keďže je portál umiestnený v exteriéri.
  • Základ celého osvetlenia tvorí LED osvetlenie určené do exteriéru. Aby sme zabezpečili svetelnú linku okolo celého portálu, bolo potrebné vymyslieť, ako svietiť ledkami na plech a nie do steny, ako to bolo pôvodne. Vymysleli sme.
  • Keď sme mali všetko pripravené, pristúpili sme k opätovnej inštalácii portálu. Výsledok je FAMÓZNY.
ERIS, s.r.o
04/2016

demotáž, chcemické čistenie, ručné brúsenie, striekanie, výroba nových plexi sklových častí, nové LED osvetlenie, montáž


Svetelná reklama

Čo sú cookies?

Textové súbory, ktoré internetové stránky ukladajú na váš počítač, alebo na mobilné zariadenie v okamžiku, kedy tieto stránky začnete používať. Stránky si tak na určitú dobu zapamätajú úkony, ktoré ste vykonali a preferencie ( napr. prihlasovacie údaje, jazyk, veľkosť písma a iné ), takže tieto údaje už nemusíte zadávať znovu a preskakovať z jednej stránky na druhú.

Ďalším používaním týchto stránok vyjadrujete súhlas s ukladaním súborov cookies. Viac informácií Menej informácií